Geachte lezer,
Hierbij treft u een werkelijk uniek Dagboek aan van Keimpe Sikkema Jr. (Leeuwarden, 1918-1986), onderwijzer en journalist te Huizum. Deze jonge knaap van 22 jaar begon op 11 mei 1940 en stopte op 17 mei 1945 met het schrijven van zijn Dagboek.
Hij doet in deze periode verslag vanuit de woonplaatsen: Zutphen, Amsterdam en Leeuwarden. Het is vooral uniek vanwege het Zutphense Dagboek dat hij zelf, maar ook zijn verloofde Lien Strubbe en haar moeder Martha Strubbe al af 1940, echter bijna wekelijks, af 11 september 1944 tot 17 mei 1945, bijhielden.
Ons is geen Dagboek bekend dat over zo’n lange periode verslag doet van de donkere jaren in Zutphen tijdens de Tweede Wereldoorlog.
Ik wens u veel leesplezier toe met de komende 586 pagina's,
Anjo Lodewijks (A.L.)
Zutphen
Lezen op uw PC & iPad
Klik rechtsbovenin op de '4 pijltjes' en scroll met het wieltje op uw computermuis van boven naar beneden. Op uw iPad klik rechtsbovenin op het Pijltje naar beneden.
Met de Esc-toest verlaat u weer het Dagboek.